73. päev Mis blogi?

Hakkasin blogi pidama, et paremini mäletada, mida teinud olen ja nüüd kipun aeg-ajalt blogi olemasolu ära unustama. Panen jälle mõned episoodid suvalises järjekorras kirja.

Keelebarjäär

Osalen kursusel “Projecto I”, milles (nagu nimigi ütleb) teeme erinevaid fotoprojekte. Mina valisin oma teemaks “o texto” ja keskendusin selle raames keelebarjääri visuaalsele kujutamisele. Lasin kohalikel klaasile kirjutada midagi, mis oleks teistesse keeltesse raskesti tõlgitav ja pildistasin neid läbi klaasi nii, et tekst vaatja suhtes peegelpilti jääks. Kuna publik on siin portugalikeelne, siis see pidi edasi andma tunnet, kus sa näed teksti ja justkui saad aru, aga päriselt-päriselt arusaamiseks tuleb kõvasti pingutada. Nii hea oli vaadata, kuidas kursakaaslased esitluse ajal lauseid kokku veerisid… Läks täpselt nii nagu plaanisin ja õppejõule paistis ka meeldivat.

Mida ma aga ei teadnud, oli see, et lisaks kirjalikele eeltöödele, mis me enne töö valmistamist tegema peame, tuleb koostada ka 5-10 leheküljeline “memoria“. Sinna tuleb kirja panna kogu piltide taga olev lugu ning lisaks põhjendada kõiki otsuseid, mis töö käigus vastu võtta tuli. Keelebarjääride kohta leiab õnneks palju materjali ja piltide tehnilisest poolest sai ka pikalt rääkida. Palju pilte juurde, alapealkirjade suurus veidi veel suuremaks ja tuli napilt 5 lehte kokku küll.

Mu järgmise projekti teemaks on sombra  ehk vari ja ma hakkan ilmselt tolmu pildistama. Millest ma siis selle jutu kirjutan? :O

Ööd on pimedad

Üleeile juhtus minuga vist iga eestlase hirmsaim unenägu – ma ei märganud musta meest pimedas toas. 😀 Käisime reisisemudega sushitamas ja jäätist söömas. Nad mängisid päeval paar tundi peatänaval ukulelet ja teenisid hämmastavalt suure summa ning mul oli hommikul tervis vilets – kõigil hea põhjus, miks endale midagi maitsvat lubada. Hämaraks läheb siin nüüd juba kuskil viie paiku ja kojutuleku ajaks oli väljas täitsa pime.

Astusin välisuksest sisse ja kuulsin köögist lülitiklõbinat ning vandumist. Hääl oli, aga pilti polnud. Panin kiirelt kõik koridori lambid põlema, et aru saada, mis toimub. – Üks korterikaaslane seisis köögis ja oli segaduses, miks sealne tuli põlema ei lähe. Huh, polnudki kummitus.

Aga jah, köögi laelambi tuli on juba mõnda aega värisenud ning pirn andis paari päeva eest lõplikult otsad. Kuna köök on meil ühisala, peaks see vist korteriomaniku pärusmaa olema? Oleks tavaline keeratav pirn poleks probleemi, aga seal on need pikad torud… Igas-tahes siiani ei ole keegi selle korda saamiseks nähtavalt midagi teinud.

Mitu portugallast läheb tarvis, et lambipirni vahetada? – Annan teada, kui näen.

Imagem multimedia

See on vist mu üks lemmikaineid. Teeme erinevaid tehnilisi ülesandeid. Eelmiseks reedeks valmis näiteks kolm image stack pilti, kus palju kaadreid ühest kohast Photoshopis kokku lappida tuleb ja niiviisi erinevad efektid tekivad. Lisaks tegime ühe focus stacki.

Ja juba mitu-mitu nädalat tagasi pidin samas aines timelapse video tegema. See tuli välja nii:

Ja lõpetan sellega, et leidsin hiljuti käekoti salasahtlist ühe draakonikommi.  Jess! x)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga