54. päev Mõned öised mõtted

See nädal on kuidagi eriti kiire. Audiovisuaalses eneseväljenduses teeme grupitööna lühifilmi ettevalmistusi. Tänaseks oli lugeda 20 lehekülge juttu hübriidmeediast, aga tunnis selgus, et mitte keegi ei olnud seda teinud. (Peale minu, lollikese, kes ma jutust veel konspektigi kokku kirjutasin.) Lisaks saime teada, et hakkame selles aines samuti filmi tegema, aga žanri, pikkuse, teema ja kõige muu osas antakse vabad käed. Põnev.

Homses “fotograafia ja visuaalkunsti” tunnis tuleb test. Olen kogu aeg kohal käinud ja kaasa noogutanud, aga aine sisu on ikka veidi segane – see on justkui semiootika ja kunstiajalugu, aga samas hoopis midagi muud. Peale igat tundi on õppejõud mulle pdf’ina paarisajalehelisi kunstisemiootika tekste saatnud, aga nende lugemine on üpris suur ettevõtmine. Ma ei kujuta ette ka, kes nende autorite jaoks mudellugeja olla võiks, sest iga A4 kohta on omakorda nii palju viiteid muudele tekstidele, et jutust päriselt ja täielikult arusaamine võtaks tohutult aega. Eks homme paista, kuidas see test välja näeb.

Olen kogu nädala väitel kursusekaaslastest portreesid pildistanud – pean reedel “projecto” aines oma esimest fotoprojekti esitlema. Kui Eestis teeme üldiselt terve semestri jooksul töid ja peame need sessi ajaks välja printima ning seinale riputama, siis siin on ette antud kindel graafik, mis ajaks mingi konkreetne töö valmis olema peab. Näiteks esimesel nädalal oli sissejuhatav tund ja jagati kätte teemad, teiseks nädalaks pidime koostama mind-mapi, kolmandal kirjutama oma töö ideest ja teostusvõimalustest, neljandal näitama esimesi katsetusi ja nüüd tuleb siis tööd oma täies hiilguses esitleda. Kuigi tööjaotus paistab hea, on ikkagi selline tunne, et aega on liiga vähe. Homme tuleb veel palju pilte teha ja siis see kõik kuidagi vormistada ka. Uff.

Lisaks kõigele eelmainitule oleme juba pikalt koos Timoga lennupiletitega jauranud. Jõuluks-koju-broneering on mul tehtud ja seda eriti hea hinnaga – ESNi kaardiga saab Ryanairi piletitelt 15% alet + tasuta äraantava pagasi. Tagasisõidu variantide ja Timo küllatulekuga on aga veidi keerulisem. Kuna otselende Tallinnast Portosse ei toimu, tuleb otsida mõistliku ooteajaga ümberistumistega marsruute. Tihti pakutakse head hinda, aga reisi pikkus koos ootamisega jääb 20h ringi. Ja kuna jõulud on selline “tore” aeg, on kõik hinnad praeguseks ajaks juba lakke tõusnud. Alles nädala eest maksis odavaim lend Tallinnast Londonisse alla 20€, nüüd on sama firma sama lend üle 250 euri?!? Kirsiks tordil on see, et hind muutub iga päevaga kaootiliselt eri suundades. Tahaks kuidagi sellest algoritmist läbi hammustada ja häid diile saada. Aga kuidas?

Vot sellised mõtted. Aga eile käisin Casa da Musicas Finki kontsertil, mis oli täitsa mõnna. Valgus oli imeilus, oleks tahtnud seal hoopis fotograafina olla. 😛 Telefoniga klõpsu tegemiseks ei tõusnud käsi kohe üldse. Pildistan üritustel nii tihti teiste filmivaid ekraane, ei taha teps mitte üheks nendest saada.

Ja pühapäeval oli sünnipäev ühel Rumeenia tüdrukul, kellega Braga reisil tuttavaks saime. Korraldasime talle üllatus piknik-fotosessiooni. Mõned pildid siia ka:

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga