30. päev Valimiskampaaniatest

Täna olid Eestis valimised. Ka Portugalis olid või on või tulevad sel sügisel valimised. Ma ei ole asja sisusse väga palju süüvinud, see-eest valimiskampaaniate välist poolt olen näinud küll ja veel… Kõik kohad on plakateid täis. Mõned on hiiglaslikult suured postrid, teised väikesed kleepsud vihmaveerennidel. Mõned on proffide poolt pildistatud-shopitud portreedega, teised üpris suvaliste selfiedega. Mõned lausa liialt disainitud, mõned jällegi väga kodukootud. Igal kolmandal lambipostil lehvib riidest purje moodi lipukesi, mis kutsuvad hääletama. Postidel, mil seda üldist üleskutset pole, ripub sarnaseid plagusid valitavate nägudega ning kui tuul õigest suunast puhub, tekib neil nägudel põnevaid moonutusi… Valik on tohutu.

Kahtlaseid plakateid leiab kindlasti Eestist samuti, aga portugallased on oma valimiskampaaniad kohe täiesti uuele levelile viinud. Nimelt on tähtsamatel (rikkamatel?) kandidaatidel enda piltide- ja lipukestega kaunistatud autod, katusel kõlarid või ruuporid, millest heroilist muusikat mängitakse ja inimesi end valima utsitatakse… Esimene kord kaugusest neid helisid kuuldes ehmatasin täitsa ära, arvasin, et nüüd on sõda lahti ja inimesi kutsutakse niiviisi rindele – jutu sisust ma ju aru ei saanud. Korra siiberdas aga üks selline auto keelekursuse ajal pikalt klassi akna all. Too masin koos oma loidude jüngritega jäi mul video peale ka. No proovi siis uute sõnade õppimisele keskenduda, kui kogu aeg on tunne nagu oleks mingisugusesse nõukogude propaganda filmi sattunud.

 

Ka see ei ole veel kõik. Ühe maja seinale kinnitatud suure plakati juures mängis valjult lugu “Las Ketchup”. Arvasin, et seal on lihtsalt mingi kohvik, mille omanikule see lugu väga meeldib, et ta seda suurtest kõlaritest non-stop tänavale laseb. Aga ei. Magda tõlkis mulle, et sealsed sõnad olid ära muudetud ning kirjeldasid hoopis plakatil ilutseva kandidaadi heategusid ja lubadusi.

Vot sellised valimiskampaaniad, Eestil on absurdsuse poole veel arenguruumi küll. 😀

PS. Ma käisin täna valimisejaoskonna asemel hoopis ookeani ääres ja seal oli nii kirjeldamatult imeline valgus koos tulipunase päikesega. Lihtsalt hämmastav. Varsti näitan pilte ka. 🙂

PPS. Aga tänase kuumuse järel lubab ilmateade ööks ja homseks äikesetormi. Tuul ulub juba praegu toas nii kõvasti, et uks muutkui lõgiseb ja lamp vilgub aeg-ajalt kurjakuulutavalt. Panin juba igaks juhuks küünla koos välgumihkliga öökapile valmis, kui vool ära minema peaks. Ughh, mulle ei meeldi sellised asjad. Ma tean, et midagi hullu ei saa juhtuda, aga ikka on tüütult hirmus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga